Nikon D500 Ocena produktu:

od 6749,00 PLN

oszczędzasz do 39%

 • Producent: Nikon
 • Kategoria: Lustrzanki cyfrowe
 • Rozdzielczość: 21.6 Mpx
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Format zapisu zdjęć: RAW, TIFF, JPEG
 • Przekątna ekranu: 3.2 "
 • Wizjer: tak
 • Maksymalna rozdzielczość zdjęć: 5568 x 3712 px
 • Czułość: 100-51200
 • Procesor obrazu: Expeed 5
 • Samowyzwalacz: 10, , 9, 5, 1, 2, 3 s
 • Zdjęcia seryjne: 10 kl/s
 • Nośnik danych: karta MicroSD, karta SD
 • Nagrywanie filmów: 4096 x 2160 (4K)
Oferty (4)
Opis produktu

Potęga modelu flagowego, poręczność formatu DX. Większe możliwości dzięki aparatowi D500.
Nikon D500, młodszy brat modelu D5 – flagowego aparatu firmy Nikon formatu FX – proponuje niezwykłe możliwości i zdumiewającą precyzję. Opracowany przez firmę Nikon 153-polowy system AF nowej generacji znamionuje się bardzo szerokim pokryciem kadru. Nowa matryca i nowy czujnik pomiaru światła bardzo skrupulatne rozpoznawanie obiektów i odwzorowanie szczegółów. Aparat pozwala wykonywać fotografie z szybkością do 10 kl./s, a dzięki buforowi o znacznej pojemności w jednej linii można wykonać nawet 200 zdjęć w formacie NEF (RAW). Oznacza to możliwość uzyskania 20-sekundowej serii zdjęć najwyższej jakości. Bezkompromisowych filmowców niewątpliwie uraduje to, iż funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia rejestrowanie aparatem do 29 minut i 59 sekund materiału w rozdzielczości 4K/UHD.

niespotykana efektywność systemu AF: doskonała precyzja
Dzięki zaimplementowaniu systemu AF znanego z modelu D5 – sztandarowego aparatu formatu FX firmy Nikon – aparat D500 ustawia ostrość z najwyższą precyzją, choćby w niemal całkowitych ciemnościach. Dzięki niewiarygodnej liczbie 153 pól AF (w tym 99 pól krzyżowych) ten niezwykły system AF gwarantuje nieporównane pokrycie, odpowiadające niemal całej szerokości kadru. Czułość autofokusa już od -4 EV w sytuacji pola centralnego i -3 EV (ISO 100, 20°C) w przypadku pozostałych pól zapewnia doskonałą wydajność w słabym świetle. Niewiele znaczące, błyskawicznie poruszające się obiekty można śledzić z niedostępną wcześniej precyzją, a obiekty na krawędzi kadru są wykrywane prosto. W trybie Ciągły AF można konfigurować pokrycie kadru przez pola AF w liczbie 153, 72 i 25. Wszystkie 153 pola AF działają z obiektywami AF NIKKOR z otworem względnym f/5,6 i jaśniejszymi, a 15 centralnych pól AF działa z obiektywami o otworze względnym f/8.

pokaźniejsze możliwości – decydująca prędkość
Dzięki niezwykłym parametrom model D500 pozwala prosto uchwycić ważne chwile. Zezwala na fotografowanie z szybkością do 10 kl./s z funkcją śledzenia AE/AF albo z podniesionym lustrem. Widocznie lepszo funkcję śledzenia AF i widoczność w wizjerze na zapotrzebowania fotografii sportowej albo dowolnych sytuacji, w których fotografowane obiekty nagle zmieniają kierunek ruchu. Dzięki nowemu układowi ASIC asygnowanemu specjalnie do obsługi autofokusa maksimum mocy obliczeniowej jest za każdym razem kierowane do systemu AF. Szybsze sekwencyjne mechanizmy migawki i lustra wyraźnie skracają czas przesłonięcia wizjera w trakcie szybkich serii. Bufor aparatu o wielkiej pojemności zezwala na wykonanie w jednej serii do 200 zdjęć w formacie NEF (RAW) lub wielkich fotografii JPEG. Dwa gniazda kart pamięci (jedno na karty XQD i jedno na karty SD UHS II) łatwo sprostają oferowanej przez aparat niezwykłej prędkości fotografowania i zapewnią natychmiastowe wyczyszczenie bufora przed następną serią. Port USB 3.0 pozwala na szybką transmisję pokaźnych ilości danych, a wbudowana funkcja SnapBridge umożliwia bezprzewodową transmisję zdjęć. Osoby oczekujące jeszcze obszerniejszej prędkości przesyłania danych docenią zgodność modelu D500 z opcjonalnym przekaźnikiem WT-7A, który pozwala przesyłać pliki na serwer FTP albo do komputera z prędkością do 866,7 Mb/s.

wspaniałe zdjęcia dzięki zaawansowanemu czujnikowi pomiaru światła i nieprzeciętnej matrycy

Bez względu na to, czy chcesz sfotografować geparda w biegu czy akrobacje podczas imprezy sportów skrajnych, model D500 sprosta zadaniu. I nie będzie to zwyczajne zdjęcie. Matryca CMOS formatu DX o rozdzielczości 20,9 megapiksela i detektor pomiaru ekspozycji RGB o rozdzielczości 180 tys. Pikseli szczególnie skrupulatne rozpoznawanie obiektów, unikatowe odwzorowanie szczegółów obrazu i bogate przejścia tonalne. Dzięki odchylanemu monitorowi dotykowemu LCD o nieszablonowej czułości, przekątnej 8,0 cm (3,2 cala) i rozdzielczości 2,36 mln punktów model D500 ułatwia realizowanie zdjęć z góry lub z dołu. Ponadto pozwala prosto przeglądać zdjęcia i wybierać najlepsze, a także wprowadzać dane o autorze, lokalizacji, IPTC i prawach autorskich. Fotografując w trybie podglądu na żywo, można dotykiem wybierać pola AF, wyzwalać migawkę albo przywoływać wstępnie ustawione dane punktowego balansu bieli dla wybranego obszaru w kadrze. W celu zapewnienia jeszcze większej kontroli program Picture Control 2.0 usprawnia definiowanie parametrów zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Ustawienie Równomierne gwarantuje maksymalny zakres dynamiki i upraszcza późniejszą obróbkę, a ustawienie przezroczystość pozwala skrupulatnie dobrać poziom szczegółowości.

Bohater ciemności – uchwyć momenty niewidoczne dla innych

niełatwe warunki oświetleniowe nie są dla modelu D500 żadną przeszkodą. Dzięki szczególnie szerokiemu zakresowi czułości ISO gwarantuje on niedostępne wcześniej możliwości fotografowania w słabo oświetlonych miejscach i wyśmienicie radzi sobie z jasnymi obszarami kadrów. Opracowany poprzez firmę Nikon nowy procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 sprawia, iż w standardowym zakresie czułości – od ISO 100 do ISO 51200 – jakość zdjęć jest nad wyraz wysoka. Mały szum pozostał widocznie zredukowany i nawet przycięte fotografie zrobione z wysokimi czułościami ISO zachowują swoją jakość. Czułość ISO można zniżyć do ustawienia Lo 1, odpowiadającego czułości ISO 50, lub zwiększyć do ustawienia Hi 5, odpowiadającego niewiarygodnej czułości ISO 1640000. W połączeniu z systemem AF działającym w niemal całkowitej ciemności (-4 EV w sytuacji pola centralnego) ustawienie Hi 5 pozwala wykonywać fotografie w sytuacjach, w których wcześniej wydawało się to niemożliwe. Te szczególnie wysokie czułości ISO realizowanie zdjęć bez użycia lampy oraz mogą zostać użyte w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak nadzór i ochrona.

Filmy w jakości 4K/UHD
Model D500 – pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa formatu DX firmy Nikon wyekwipowana w funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/UHD – wytwarza całkowicie nowe możliwości filmowania. Filmy w rozdzielczości 4K/UHD (3840 x 2160 pikseli) mogą być nagrywane przez maksymalnie 29 minut i 59 sekund z szybkością 30p/25p/24p i zachowaniem natywnych proporcji w celu uzyskania najwyższej jakości obrazu. Filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) można rejestrować z szybkością maksymalną 50p/60p w wielu formatach kadrowania, w tym w natywnym formacie Full HD. Opracowany poprzez markę Nikon mechanizm elektronicznej redukcji drgań stanowczo obniża wpływ drgania aparatu na filmy nagrywane z ręki w jakości Full HD. Podczas filmowania w trybie M czułość dla wszelkich rozdzielczości video i trybów przycięcia można ustawiać od ISO 100 aż do ustawienia Hi 5. W trybie automatycznego doboru czułości ISO dostępne są wartości od ISO 200 aż do Hi 5. Istnieje ponadto możliwość określenia maksymalnych wartości ISO, jakie mogą zostać wybrane. Aparat oferuje czysty sygnał wyjściowy HDMI: nawet filmy 4K/UHD można rejestrować na karcie pamięci albo wysyłać bez kompresji przez wyjście HDMI w postaci 8-bitowego sygnału 4:2:2 YCbCr. W trakcie zdalnego fotografowania wyjście HDMI jest dostępne dla wszystkich rozdzielczości filmów. Pozostałe dostępne funkcje to m.in. Zastosowany interwalometr i funkcja tworzenia filmów poklatkowych w jakości 4K/UHD.

funkcjonalność formatu DX i odporność na miarę pragnień
Model D500 – młodszy brat modelu D5 – to aparat, na którym można polegać w arcytrudnych warunkach. Wytrzymały metalowy szkielet z elementami stworzonymi z wytrzymałego stopu magnezu i włókna węglowego formuje lekką i trwałą konstrukcję. Wszystkie połączenia, przyciski i pokrętła są w całości zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki energooszczędnemu działaniu można zrobić pokaźnie więcej zdjęć, zanim niezbędne będzie ponowne naładowanie akumulatora. Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 obsługuje trzy różne typy źródeł zasilania i upraszcza obsługę aparatu podczas wykonywania zdjęć w pozycji pionowej. Potwierdzona testami solidność migawki aparatu wynosi 200 000 cykli.

Obiektywy NIKKOR: mocne strony formatu DX podczas korzystania z teleobiektywów

Legendarne obiektywy NIKKOR firmy Nikon charakteryzują się niesłychaną ostrością i uniwersalnością. Model D500 współpracuje ze wszystkimi obiektywami NIKKOR formatu DX. Dzięki matrycy formatu DX podczas fotografowania z wykorzystaniem obiektywów formatu FX o współczynniku kadrowania 1,5x można uzyskać efekt teleobiektywu. Przy ustawieniu teleobiektywowym po podłączeniu obiektywu AF-S NIKKOR 80-400mm f/4.5-5.6G ED VR do aparatu D500 można uzyskać taki sam kąt widzenia jak w cyfrowej lustrzance jednoobiektywowej formatu FX z teleobiektywem o ogniskowej 600 mm. W porównaniu z zestawem pełnoklatkowym waga i długość obiektywu są mniej więcej o połowę mniejsze, co stanowi niewątpliwą zaletę w trakcie podróży. Możesz dzisiaj przenieść się w sam środek akcji lub sfotografować trudno przystępne ptasie gniazdo bez zmagania się z niedogodnościami towarzyszącymi korzystaniu z cięższych mistrzowskich zestawów.

I stała się światłość
Model D500 w pełni współpracuje z szanowanym systemem iTTL/kreatywnym systemem oświetlenia (CLS) oraz nowym innowacyjnym bezprzewodowym systemem oświetlenia marki Nikon sterowanym radiowo. Dzięki czemu można z łatwością korzystać z lamp błyskowych, takich jak profesjonalna lampa SB-910, kompaktowy model SB-700 czy model SB-5000 wykorzystujący technologię sterowania radiowego. W połączeniu z opcjonalnym przekaźnikiem WR-R10 aparat D500 zezwala na sterowanie nawet sześcioma grupami lamp SB-5000 i bezprzewodowe wyzwalanie ich z innego wnętrza, zza przeszkód czy na zewnątrz w silnym słońcu.

Połącz aparat z urządzeniami inteligentnymi przy pomocy technologii SnapBridge.

Model D500 to pierwsza cyfrowa lustrzanka jednoobiektywowa marki Nikon kompatybilna z funkcją SnapBridge. Ta poręczna aplikacja marki Nikon zagwarantuje stałą łączność (przy niskim zużyciu energii) pomiędzy aparatem a smartfonem lub tabletem, wykorzystując technikę Bluetooth Low Energy (BLE). Pozwala to na samoczynne synchronizowanie realizowanych zdjęć do urządzenia inteligentnego bez zbytniego obciążania akumulatora aparatu. Synchronizowane w trakcie fotografowania fotografie są natychmiast przekadrowywane do rozmiaru usprawniającego ich oglądanie i szybkie przesyłanie do portali społecznościowych. Można dodatkowo sterować najważniejszymi funkcjami aparatu z poziomu urządzenia inteligentnego i w prosty sposób nadawać zdjęciom oznaczenia geograficzne. W dodatku w każdej nowej lokalizacji aplikacja SnapBridge na podstawie danych GPS odbieranych przez urządzenie inteligentne automatycznie wprowadza w aparacie ustawienia czasu lokalnego i czasu UTC. Wytworzone zdjęcia będą oznaczone właściwą datą bez względu na liczbę przekroczonych stref czasowych. Dzięki wyposażeniu modelu D500 w funkcję łączności NFC (ang. Near Field Communication) nawiązanie połączenia pomiędzy aparatem a urządzeniem inteligentnym przy pierwszym uruchomieniu aplikacji SnapBridge jest szczególnie proste.

W pakiecie czapka I am Nikon
Czuj sie cieplo i fajnie wygladaj w oficjalnej, czarno-szarej dzianinowej czapce Nikon. Ta lekka czapka w uniwersalnym wymiarze jest stworzona w 100% z akrylu, który zagwarantuje miękkośc i ciepło, a w dotyku jest podobny do welny. Na przodzie czapki znajduje sie gumowy emblemat I AM Nikon.


Pozostałe atrybuty matrycy

System usuwania kurzu:
- Czyszczenie matrycy, zbieranie danych porównawczych dla funkcji usuwania kurzu (wymaga programu Capture NX-D)


Pozostałe cechy obiektywu

Współpraca z obiektywami:
AF NIKKOR, w tym obiektywami rodzaju G, E i D (pewne ograniczenia dotyczą obiektywów PC), oraz obiektywami DX, obiektywami AI-P NIKKOR i obiektywami AI bez procesora (tylko tryby ekspozycji A i M). Nie są obsługiwane obiektywy IX NIKKOR, obiektywy do aparatu F3AF ani obiektywy non-AI. Wskaźnika ustawienia ostrości można używać z obiektywami o otworze względnym f/5,6 lub obszerniejszym (z obiektywami o otworze względnym f/8 lub pokaźniejszym wskaźnik obsługuje 15 pól AF, z których 9 można wybrać).


Pozostałe parametry wyświetlacza

Wizjer:
- Wizjer z pryzmatem pentagonalnym z poziomu oka
- Pokrycie kadru: Obszar fotografie DX (24 x 16): Około 100% w poziomie i 100% w pionie; obszar fotografie 1,3x (18 x 12): Około 98% w poziomie i 98% w pionie
- rozszerzenie: Około 1,0x (obiektyw 50 mm f/1,4 ustawiony na nieskończoność; -1,0 m-1)
- Dystans widzenia całej matówki: 16 mm (-1,0 m-1; od okularu wizjera)
- Korekcja dioptrażu: Od -2 do +1 m-1
- Matówka: Matówka BriteView Clear Matte Mark II typu B z ramkami pól AF (można wyświetlić linie kadrowania)
- Lustro: Szybkopowrotne
LCD:
- ekran LCD rodzaju TFT o przekątnej 8 cm (3,2 cala)
- Rozdzielczość ok. 2359 tys. Punktów
- Odchylany, dotykowy
- O kącie oglądania wynoszącym 170°
- Pokrycie kadru wynoszące około 100%
- Możliwość ręcznego sterowania jasnością monitora


Akcesoria w zestawie

- Czapka I am Nikon
- Pokrywka bagnetu korpusu BF-1B
- Akumulator jonowo-litowy EN-EL15 z pokrywką styków
- Ładowarka MH-25a (dostarczana z adapterem wtyczki lub kablem zasilającym typu odpowiedniego dla kraju bądź regionu sprzedaży)
- Zatrzask kabla USB
- Zatrzask kabla HDMI
- przewód USB UC-E22
- Pasek na szyję AN-DC17


Akcesoria opcjonalne

Pojemnik bateryjny:
Opcjonalny wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D17 z jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL18a lub EN-EL18 (sprzedawane oddzielnie), jednym akumulatorem jonowo-litowym Nikon EN-EL15 lub ośmioma bateriami alkalicznymi, akumulatorami niklowo-wodorkowymi albo litowymi rodzaju AA. Korzystanie z akumulatorów EN-EL18a albo EN-EL18 wymaga wykorzystania pokrywy komory akumulatora BL-5.